#Uratujmy Święta! Świąteczna Zbiórka Żywności w Krakowie i Małopolsce

By in ,
587
#Uratujmy Święta! Świąteczna Zbiórka Żywności w Krakowie i Małopolsce

Idzie grudzień, a z nim Świąteczna Zbiórka Żywności 😉 Na wiosnę 2020 z powodu Covid-19  nie mogliśmy przeprowadzić Wielkanocnej Zbiórki  Żywności. Nie oznacza to, że ubyło potrzebujących pomocy. Wręcz przeciwnie, znacznie  zwiększyła się i nadal rośnie ich  liczba. Jest to dotkliwy efekt pandemii i związanej z nią sytuacji  zdrowotnej ekonomicznej wielu polskich rodzin i osób samotnych. Od lat  pomagamy im udzielając pomocy żywnościowej.

Teraz z  myślą o nich zdecydowaliśmy w gronie polskich Banków Żywności o zorganizowaniu Świątecznej Zbiórki Żywności w formule dostosowanej do realiów czasu, w którym żyjemy obecnie. Jej sukces będzie zależał od hojności darczyńców oraz aktywności e-wolontariuszy.

Do Zbiórki, która odbywać się będzie w dniach 23 – 28 listopada  można dołączyć na 3 sposoby:
  • Z powodu koronawirusa wiele osób rezygnuje z częstych zakupów stacjonarnych, dlatego Banki Żywności uruchomiły sklep online: SKLEP ONLINE dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc poprzez wpłatę symbolicznej darowizny na zakup żywności.
  • W niektórych sklepach będzie miała miejsce tradycyjna zbiórka. Będąc w sklepie należy kupić dodatkowe rzeczy i włożyć je do oznakowanych koszy w okolicy kas. Najbardziej potrzebne są artykuły z długą datą ważności: mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze.
  • Można też zostać e-wolontariuszem zbiórki. Prosimy o jej śledzenie na profilu Banku Żywności w Krakowie: Facebook, Instagram oraz wzięcie udziału w powiązanym wydarzeniu, udostępnianie publikowanych przez Bank  postów w  swoich mediach społecznościowych, zachęcanie rodziny i znajomych do udziału w zbiórce, informowanie o zbiórce w miarę możliwości innymi kanałami.

Każda forma wsparcia jest ważna, uratujmy razem te Święta. Zebrana i zakupiona żywność zostanie przekazana osobom znajdującym się w trudnej sytuacji, poprzez organizacje świadczące pomoc bezpośrednią na rzecz najbardziej potrzebujących.

O naszej akcji w mediach:

Razem możemy zdziałać więcej. Uratujemy Święta!

54321
(2 votes. Average 5 of 5)