Zbiórki żywności

Zbiórki Żywności to szczególne, bardzo ważne akcje społeczne, które organizujemy już od ponad 20 lat. Dwa razy w roku – w okresie przedświątecznym przeprowadzamy akcję pt. ,,Świąteczna Zbiórka Żywności” oraz ,,Wielkanocna Zbiórka Żywności”.

Idea zbiórek jest prosta – razem z naszymi wolontariuszami zachęcamy klientów wybranych placówek handlowych do zakupu i bezpłatnego przekazania na rzecz osób najbardziej potrzebujących trwałej żywności np. oleju, konserw, cukru, ryżu, słodyczy.


Zebrane artykuły spożywcze trafiają do najuboższych rodzin za pośrednictwem organizacji społecznych zajmujących się wsparciem ludzi potrzebujących. Pomoc żywnościowa jest kierowana kierowana do placówek działających na rzecz dzieci, rodzin wielodzietnych, osób bezdomnych, chorych czy samotnych.

Zbiórki żywności umożliwiają:

  • pozyskanie pełnowartościowej żywności (podczas zbiórki rekomenduje się artykuły, których na co dzień Bankowi brakuje);
  • uwrażliwienie społeczeństwa na problemy ubóstwa, bezdomności i niedożywienia;
  • promocję idei wolontariatu,
  • promocję idei i działalności Banku Żywności w Krakowie.

Jeśli chcesz zostać SuperBohaterem i razem z nami organizować Zbiórkę Żywności, napisz do nas bz.krakow@bankizywnosci.pl