Rusza kolejna edycja Wielkanocnej Zbiórki Żywności

By in
Rusza kolejna edycja Wielkanocnej Zbiórki Żywności

W piątek rozpoczyna się kolejna edycja Wielkanocnej Zbiórki Żywności. Stacjonarna zbiórka odbędzie się w Małopolsce w dniach 24-25 marca w 136 sklepach lokalnych i największych sieciach handlowych przy wsparciu około 3 000 wolontariuszy. W samym Krakowie w akcji uczestniczy 38 sklepów.

Bank Żywności w Krakowie poza aktywną działalnością polegającą na ratowaniu żywności i przekazywaniu jej osobom w niedostatku, regularnie organizuje coroczne zbiórki świąteczne. Akcje przeprowadzane są, aby nieść pomoc najbardziej potrzebującym. Do specjalnych koszy, rozstawionych w sklepach w całej Małopolsce, można przekazywać produkty o długim terminie przydatności – mąka, makaron, ryż, kasza, konserwy, przetwory, słodycze. Pełna lista sklepów biorących udział w edycji Wielkanocnej znajduje się na stronie https://zbiorkazywnosci.pl/zbiorka-w-sklepach.   

Poza możliwością stacjonarnego wsparcia Zbiórki, udział możliwy jest również poprzez przekazanie darowizny na rzecz Banku Żywności w Krakowie, na oficjalnej stronie Banków Żywności https://zbiorkazywnosci.pl/bank/bank-zywnosci-w-krakowie. Zebrane pieniądze zostaną następnie przeznaczone na zakup najpotrzebniejszych produktów dla osób w trudnej sytuacji.

Każdy może pomóc

Trudna sytuacja gospodarcza przyczynia się do pogorszenia poziomu życia wielu osób. Szczególnie jest ona dotkliwa dla Polaków żyjących w skrajnym ubóstwie, których jest w naszym kraju aż 1,6 miliona.

– Przekazanie nawet pojedynczego produktu ma znaczenie. Działając razem, możemy osiągnąć naprawdę bardzo dużo. W zeszłym roku udało nam się zebrać w Małopolsce 25 195 kilogramów żywności. Dlatego robiąc świąteczne zakupy, pamiętajmy też o innych. Każdy drobny gest ma swoją wagę. – mówi Beata Ciepła, Przewodnicząca Rady Banku Żywności w Krakowie, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Dzięki zaangażowaniu sieci handlowych, lokalnych sklepów i tysięcy wolontariuszy w całym regionie, doroczne akcje Banku Żywności skutecznie poprawiają jakość życia najuboższych.