Wolontariat

Działania Banku Żywności w Krakowie możliwe są dzięki pomocy wolontariuszy którzy służą swoją wiedzą, umiejętnościami i zdolnościami. Dzięki ich pracy i wrażliwości na otaczający świat możemy realizować swoją misję i poszerzać obszary naszych działań.

Nasi Wolontariusze często sami decydują, w jaki sposób chcą pomagać. Jeśli jednak nie mają konkretnej koncepcji na wykorzystanie swoich umiejętności, służymy wsparciem i pomocą w podjęciu decyzji.

Zadania, w jakie angażują się ochotnicy, obejmują pracę zarówno w biurze, jak i w magazynie. U nas znajdzie się miejsce dla uczniów, studentów, osób aktywnych zawodowo, jak i tych, którzy są na emeryturze lub rencie. Nie ważne ile masz lat – u nas znajdzie się miejsce dla każdego.

Zakresy pracy w jaką mogą zaangażować się wolontariusze obejmują:
  • prace biurowe – prowadzenie korespondencji, archiwizacja dokumentów;
  • działania promocyjne – aktualizacja strony internetowej, opracowanie ulotek i folderów;
  • administrowanie siecią, serwis komputerowy;
  • pozyskiwanie żywności;
  • monitoring Odbiorców – wizyty kontrolne u organizacji pozarządowych;
  • pomoc merytoryczna – doradztwo finansowe, prawne, tłumaczenia;
  • prace w magazynie – rozładunek, pomoc przy dystrybucji żywności;
  • udział w przygotowaniach i realizacji akcji społecznych (Świąteczna Zbiórka Żywności).

Jeśli masz wątpliwości czy poradzisz sobie z dużym przedsięwzięciem, nie obawiaj się! Jesteśmy po to by pomagać i wspierać. Rozpoczynając współpracę możesz zaczynać od drobnych prac, które pozwolą poznać specyfikę naszej organizacji.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w działania Banku Żywności w Krakowie. Pomoc wolontariuszy jest nieodłączną częścią naszej codziennej pracy na rzecz potrzebujących. Pamiętaj, pomagając innym pomagasz także sobie – dobro ofiarowane drugiemu człowiekowi wraca ze zdwojoną siłą.

Czekamy na Ciebie!!!

Chcesz zostać wolontariuszem? 
Wypełnij formularz i prześlij go na adres: bz.krakow@bankizywnosci.pl