Świąteczna Zbiórka Żywności - wyniki

By in
Świąteczna Zbiórka Żywności - wyniki

Za nami 25. Świąteczna Zbiórka Żywności. W tym roku odbyła się ona w ponad 120 sklepach całej Małopolski, w tym 31 w samym Krakowie. Podczas dwóch dni zbiórki zebraliśmy 35 335,4 kg produktów żywnościowych. W samym Krakowie w 31 sklepach, w tej edycji akcji,  zebrano 19 264 kg żywności.

Cieszy każdy ofiarowany dar. Bank Żywności dziękuje  wszystkim szczodrym ofiarodawcom i wolontariuszom. 

Przed 2020 r. Świąteczna Zbiórka Żywności w Małopolsce regularnie przekraczała wynik  60 000 kg zbieranych w sklepach darów. Oznaczało to, że wiele osób potrzebujących wsparcia mogło otrzymać paczki żywnościowe na Święta. Sytuacja zmieniła się w 2020 roku, gdy zebrano zaledwie 10 381,76 kg produktów. Wpływ na to miała trwająca pandemia koronawirusa oraz brak możliwości udziału wolontariuszy w zbiórce w sklepach. Już w ubiegłym roku, Bank Żywności w Krakowie nie miał szansy wspomóc wszystkich potrzebujących. Również zawartość paczek, była  skromniejsza niż w wcześniejszych latach.

Dlatego Świąteczna Zbiórka Żywności wciąż jednak trwa w Internecie.  Do 20 grudnia można pomóc potrzebującym w charytatywnym sklepie online