EKO MISJA – startujemy z projektem edukacyjnym dla szkół!

By in ,
EKO MISJA – startujemy z projektem edukacyjnym dla szkół!

Miło nam poinformować, że ruszamy z nowym projektem edukacyjnym ,,Eko Misja. Nie marnuję” skierowanym do uczniów szkół podstawowych. Celem „EkoMisji” jest zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych wśród uczniów szkół podstawowych.

W ramach EkoMisji uczniowie biorą udział w zajęciach prowadzonych przez edukatorów Banku Żywności w Krakowie (tzw. Projekt Klasa), a także tworzą swoje własne Szkolne Kluby Niemarnowania. Dzieci z wybranych klas w szkole opracowują w dowolnej formie projekt na wybrany temat, np. Jak przekonać rówieśników, aby dbali o planetę, Nasza planeta za 100 lat, jeśli nic nie zmienimy czy Jakie działania może podjąć każdy z nas dla ratowania planety.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu Małopolski, klas I – VIII.

Projekt realizowany będzie do 30. kwietnia 2020 roku.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres:

Justyna Liptak (justyna.liptak@bzkrakow.pl)

Zgłoszenia można przesyłać do 31 października 2019 roku.

Projekt „EkoMisja − nie marnuję” został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, partnerami projektu są Amica i Lidl Polska. Projekt został także objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Środowiska Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Szczegóły dotyczące rekrutacji do projektu można uzyskać pod adresem justyna.liptak@bzkrakow.pl.