Wyniki Świątecznej Zbiórki Żywności

By in
344
Wyniki Świątecznej Zbiórki Żywności

Dziękujemy serdecznie za udział w 24. Świątecznej Zbiórce Żywności, która odbywała się w dniach 23 – 28 listopada. Zbiórka w sklepach odbyła się po raz pierwszy bez udziału wolontariuszy. Niestety przełożyło się to na końcowy rezultat zbiórki koszykowej w sklepach Krakowa i Małopolski.

Wyniki Świątecznej Zbiórki Żywności

Całość akcji odbywała się w ograniczony sposób ze względu na pandemię. Porównując wyniki do zeszłego roku zebraliśmy około 1/5 pozyskanej żywności w roku ubiegłym.

W samym Krakowie 4 227 kg wobec 32 000 kg z ubiegłego roku.

W sklepie internetowym zebraliśmy prawie 10 000 zł, co w przeliczeniu na żywność daje liczbę 2 500 kg. Zostanie ona zakupiona za całość zebranych środków. Datki przekazało nam 188 osób.

Wszystkim, którzy wsparli Świąteczną Zbiórkę Żywności w sklepach i Internecie składamy najserdeczniejsze podziękowania.

Przedłużamy działanie sklepu

Jednak potrzeby zgłaszane przez nasze organizacje są dużo większe niż efekt zbiórki. Z tego powodu zdecydowaliśmy się przedłużyć działanie wirtualnego sklepu www.zbiorkazywnosci.pl do 20 grudnia tego roku. Prosimy o przekazywanie darowizn oraz dokonywanie wpłat jeszcze przed 7 grudnia.

Pragniemy przekazać żywność jeszcze przed Świętami. Jak w latach ubiegłych, żywność przekażemy potrzebującym poprzez mające ich pod swoją opieką krakowskie i małopolskie organizacje dobroczynne.

Każdy datek może uratować czyjeś Święta. #UratujemyŚwięta?!