Świętuję nie marnuję!

By in , ,
2671
Świętuję nie marnuję!

Suto zastawione świąteczne stoły to element naszej tradycji. Niestety tradycja ta ma swoje przykre konsekwencje – MARNOWANIE JEDZENIA. Często o tym zapominamy w świątecznej atmosferze. Refleksja przychodzi później, gdy święta się kończą, a my zostajemy z nadmiarem jedzenia.

Okres przedświąteczny to czas wielkich zakupów. Zachęcani promocjami i tradycją 12 wigilijnych potraw, kupujemy za dużo, suto zastawiamy stoły i finalnie wyrzucamy niezjedzone porcje świątecznych specjałów.

W tym roku chcemy, aby było inaczej, abyśmy wcześniej zwrócili uwagę na problem marnowania żywności w święta, a nie, gdy będzie już na to za późno.

Pragniemy pokazać, że są metody, by nie psuć magii Świąt i nie marnować. W ramach kampanii ,,Świętuję nie marnuję” będziemy pokazywać jak nie marnować żywności w okresie świątecznym, a także dzielić się przepisami na dania w stylu zero waste, tym samym inspirować do niezmarnowania świąt.

Dodatkowym elementem konkursu będzie konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcie ilustrujące ideę niemarnowania. Regulamin Konkursu znajduje się tutaj: REGULAMIN

Zachęcamy do śledzenia naszego Facebook i Instagrama, gdzie będziemy publikować porady i przepisy.

#swietujeniemarnuje i Ty zróbcie tak samo 🙂

Ekipa Banku Żywności w Krakowie

54321
(0 votes. Average 0 of 5)